tekst alternatywnytekst alternatywnytekst alternatywnytekst alternatywnytekst alternatywny„Nienawidzę Rasizmu i całej jego doktryny. Walczyłem z tym całe życie. Walczę również teraz i będę zawsze z tym walczył, aż do końca moich dni.” Nelson Mandela*****„Rasizm to rzecz wykreowana i coś co zostało wykreowane można zmienić” - Samuel Eto`o*****„Rasizm! Tego rodzaju rzeczy powinny zniknąć z football`u” - Ronaldinho, Brazylia*****
Główna » 2013 » Styczeń » 06
milan,ckr bisztynek,antyfaszyzm

Niespełna 30 minut trwał sparing między Pro Patrią Busto Arsizio a AC Milan. W pewnym momencie Kevin-Prince Boateng złapał piłkę w trakcie akcji, podrzucił ją do góry i... kopnął w kierunku kibiców gospodarzy. Wszystko z powodu rasistowskich obelg, jakich musieli wysłuchiwać czarnoskórzy piłkarze Rossonerich. Po tym Boateng ściągnął koszulkę i zaczął schodzić z boiska. Za nim podążyli zawodnicy obu drużyn, a mecz ostatecznie został anulowany.

Na całe zdarzenie zareagował już Urby Emanuelson. - Co za wstyd, że takie rzeczy mogą się zdarzyć w 2013 roku! - napisał Holender na Twitterze.


Prezydent Pro Patri - Pietro Vavassori również ubolewał nad zachowaniem kibiców, przepraszając tym samym Milan. Oto, co miał do powiedzenia na antenie Sky Sport:

"Ludzie, którzy brali udział w tych rasistowskich przyśpiewkach zostali już przechwyceni i zatrzymani. Osoby te nie były widywane na naszych spotkaniach, jednak dziś postanowili zepsuć nam widowisko. Jestem rozgoryczon ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 1094 | Dodał: ckias | Data: 2013-01-06


SZANUJ RÓŻNORODNOŚĆ
Wyświetleń: 1044 | Dodał: ckias | Data: 2013-01-06

ckr,bisztynek,rasizm w sporcie,antyfaszyzmWitajcie na naszej stronie , która jest w całości poświęcona organizowanym przez nas turniejom piłkarskim pod hasłem "Czerwona Kartka Dla Rasizmu" (dawniej Wykopmy Rasizm ze Stadionów).

Na początek trochę Historii... Wszystko zaczęło się od Marcina (Bola), który pewnego razu, jak Filip z konopi wyskoczył z jakimś dziwnym pomysłem, aby zorganizować turniej pod hasłem "Wykopmy Rasizm ze Stadionów" , a było to w 2006 roku. Na początku byliśmy sceptycznie nastawieni ze względu na zbyt małą ilość osób, które chciały się zaangażować w organizację turnieju. Jak się jednak później okazało nasze obawy były niepotrzebne, w organizację turnieju zaangażowała się pokaźna ekipa młodych  ludzi, którym nasza idea stała się bliska. Wielkie Dzięki za Pomoc: dla Bola(Marcina),Byka, Brudasa, Pitera, Anety, Kaski M., Andrzeja K., Moniki G., Asi K., dla pana Marka i pana Jurka , no i oczywiście dla naszego Andrzeja Grabowskiego - naczelnego od niezależnych mediów w naszym miasteczku  i dla tych wszystk ... Czytaj więcej »

Wyświetleń: 967 | Dodał: ckias | Data: 2013-01-06