tekst alternatywnytekst alternatywnytekst alternatywnytekst alternatywnytekst alternatywny„Nienawidzę Rasizmu i całej jego doktryny. Walczyłem z tym całe życie. Walczę również teraz i będę zawsze z tym walczył, aż do końca moich dni.” Nelson Mandela*****„Rasizm to rzecz wykreowana i coś co zostało wykreowane można zmienić” - Samuel Eto`o*****„Rasizm! Tego rodzaju rzeczy powinny zniknąć z football`u” - Ronaldinho, Brazylia*****
Główna » 2013 » Styczeń » 6 » Rasizm w 2013 !
9:01 PM
Rasizm w 2013 !
milan,ckr bisztynek,antyfaszyzm

Niespełna 30 minut trwał sparing między Pro Patrią Busto Arsizio a AC Milan. W pewnym momencie Kevin-Prince Boateng złapał piłkę w trakcie akcji, podrzucił ją do góry i... kopnął w kierunku kibiców gospodarzy. Wszystko z powodu rasistowskich obelg, jakich musieli wysłuchiwać czarnoskórzy piłkarze Rossonerich. Po tym Boateng ściągnął koszulkę i zaczął schodzić z boiska. Za nim podążyli zawodnicy obu drużyn, a mecz ostatecznie został anulowany.

Na całe zdarzenie zareagował już Urby Emanuelson. - Co za wstyd, że takie rzeczy mogą się zdarzyć w 2013 roku! - napisał Holender na Twitterze.


Prezydent Pro Patri - Pietro Vavassori również ubolewał nad zachowaniem kibiców, przepraszając tym samym Milan. Oto, co miał do powiedzenia na antenie Sky Sport:

"Ludzie, którzy brali udział w tych rasistowskich przyśpiewkach zostali już przechwyceni i zatrzymani. Osoby te nie były widywane na naszych spotkaniach, jednak dziś postanowili zepsuć nam widowisko. Jestem rozgoryczony i rozżalony. Klub w obliczu takich incydentów jest bezradny. Decyzja Milanu była zrozumiała. Wielu zawodników rossonerich opuściło boisko, bo byli zdenerwowani tymi wydarzeniami."

Wyświetleń: 949 | Dodał: ckias | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0